Genel Kurallar

"Şifresini unutanlar. Şifresini unuttuğu için tekrar üyelik almak isteyenler"

Şifre Sıfırlamak için Tıkla / NEW Pasword

Dogrulama maili ile şifre sıfırlayamıyorsanız. aşağıdaki mail adresine gönderin


"Üyelik için arkadaşına yardım etmek isteyenler."

"Üyelik için arkadaşına kendi hesabını verenler."

Sakın böyle bir şey yapmayın sistemden otomatik süresiz (ban) uzaklaştırılırsınız.


Bütün sorunlarınız için aşağıdaki mail adresine gönderin.

[email protected]


DreamOSat Forum Yönetimi


 • Aşağıdaki Genel Kurallar iki bölümden oluşmaktadır.  İlk bölümdeki kurallardan herhangi birinin ihlali hesabınızın derhal dondurulmasına neden olabilir ve yetkililer ya da zarar gören üçüncü tarafça hakkınızda yasal işlem yapılmasına yol açabilir.

  İstisnai durumlarda DreamOSat Forum yasalar gereğince kayıt bilgilerinizi ve/veya IP adresinizi yetkililere iletmek durumunda kalabileceğini unutmayın.


  Lütfen katkılarınızın saygı sınırları içinde, uygun bir dilde ve konuyla ilişkili olmasına özen gösterin.


  Lütfen:

  Karalayıcı yorumlardan kaçının. Karalayıcı bir yorum bir kişi ya da kuruluşun itibarını zedeleme olasılığı bulunan ifadeler içerir. Yargıya intikali ve başvurunun yerinde bulunması halinde tazminat ve mahkeme maliyetlerini yüklenmek durumunda kalabilirsiniz.


  Mahkemeye saygısızlık etmemeye özen gösterin. Bunun için başlayacak veya sürmekte olan bir davanın sonucu üzerinde etkili olan önyargılar oluşturabilecek herhangi bir ifadeye yer vermemenizi gerektirir.


  İnsanları suça tahrik ve teşvik etmeyin, buna ırk temelinde nefretin körüklenmesi de dahildir.


  Mahkeme kararlarını ihlalden kaçının (Örneğin, mahkeme yayın yasağı kararı almış olduğu halde, bir bireyin kimliğini ifşa etmek ya da bulunduğu yer üzerinde spekülasyonda bulunmak gibi).


  • Başka birinden kopyaladığınız ve telif hakkına sahip olmadığınız metinleri göndermeyin.


  • Yasadışı, rahatsız edici, karalayıcı, tacizkâr, tehditkâr, zarar oluşturan, müstehcen, hakaretamiz, homofobik ya da ırk temelinde incitici ifadeler içeren mesajlar göndermeyin.


  Aynı konuda çok sayıda mesaj göndermeyin. Mümkün olduğunca çok ve farklı kişinin yorumlarına yer verebilmemiz için, katılımcılardan her bir foruma katkılarını makul bir düzeyde tutmalarını bekliyoruz. Bir bireyden ya da az sayıda kişiden tekrar tekrar gelen mesajlar, diğer pek çoklarını katılmaktan caydırmaktadır.

  Genel kuralların aşağıda yer alanlarından birisini ihlal etmek yargı karşısına çıkmak durumunda kalacağınız bir sonuç yaratmayabilir. Ancak bu kurallar yine de şahsınızın ve başkalarının güvenliği ve incitici bir duruma yol açmamak açısından önem taşımaktadır. Bu kuralların ihlali üyeliğinizin dondurulmasına yol açabilir.


  Küfür kullanmayın. Kürsü Sizin sayfalarını okuyan ve katkıda bulunanlar arasında her yaştan insan yer alıyor. Lütfen diğer kullanıcıları rahatsız edebilecek küfür veya benzeri ifadeleri kullanmayın.


  Çöp mesaj veya mesaj yığını oluşturmayın. Aynı mesajı ya da benzerlerini tekrar tekrar göndermeyin.


  Şahsi bilgi vermeyin. Ne sizin ne de bir başkasının adres, işyeri, eğitim kurumu, telefon numarası ya da e-posta adresi v.b. irtibat bilgilerini vermek sizin ve hizmeti kullanan diğer herkesin güvenliği açısından kabul edilemez.


  Gönderileriniz konuyla bağlantılı olmalı. Kürsü Sizin tartışmalarının her biri belirli bir haber ya da gündemdeki bir mesele hakkındadır. Konuyla bağlantılı olmayan gönderiler tartışmanın kalitesini düşürmektedir ve bu nedenle çıkarılabilir.


  Ürün ya da hizmetlerin tanıtım ya da reklamı anlamına gelen ve internet bağlantısı (URL) içeren mesajlar göndermeyin. Tartışmaya katkısı olacak bir internet sitesini paylaşmak istiyorsanız lütfen Bize Ulaşın bağlantısından forum yöneticinize yazın.


  • Sadece Türkçe yazın. Başka dilleri içeren mesajlar sayfadan çıkarılabilir. Türkçe dışındaki dillerin yaygın selamlama ya da hitap ifadeleri ise hoş görülebilir.


  • Büyük harf kullanmayın. İnternet ortamında büyük harf kullanmak sesinizi yükseltmekle eşdeğer algılanmaktadır. Görüşünüzü olağan yazım biçimiyle de ifade edebileceğinizden lütfen sadece büyük harf kullandıran caps lock işlevinin kapalı olduğunu kontrol edin.


  Başka bir kişinin kimliğine bürünmeyin. Bir başka kişiymişsiniz gibi davranmak (diğer üyeler de dahil) kabul edilemez bir davranıştır.


  Yakışıksız kullanıcı adları seçmeyin (ayıp, rahatsız edici, tehditkâr, v.b).


  Şikayet sistemini kötüye kullanmayın. Lütfen şikayetlerinizi iletmenizi sağlayan sistemi suistimal etmeyin. Bu sistemin amacı ziyaretçilerimizin yukarıdaki kurallara aykırı içerikler konusunda Kürsü Sizin moderatörlerini uyarmasıdır. Şikayet sistemi DreamOSat Forum’mun belirli bir programı ya da hizmeti veya genel olarak yayın içeriği konusunda şikayette bulunmaya yönelik değildir. Lütfen şikayet sistemini birden çok gönderi ya da imla hataları konusunda da kullanmayın. Şikayet sistemini devamlı olarak suistimal edenlerin hesapları dondurulabilir.

  Telif hakları ve yasalar

  Gönderilerinizin, yazı ve görüntülerinizin telif hakları size aittir. Ancak aynı zamanda bunları kullanmak, çoğaltmak, üzerinde değişiklik yapmak, adapte etmek, basmak, tercüme etmek, yaratıcı türevlerini oluşturmak, dağıtımını yapmak, sahnelemek, çalmak; bu gibi çalışmaların dünya genelinde tüm telif ve tanıtım haklarından yararlanmak ve/veya halihazırda bilinen ya da sonradan geliştirilecek olan her türlü mecrada bu gibi bir içeriğin gerektirdiği hakları DreamOSat Forum’mun Mahremiyet Siyaseti bünyesinde mahremiyeti korumaya yönelik kısıtlamalar doğrultusunda tam anlamıyla kullanmak üzere başka eserlerin bir parçası haline getirmek üzere, DreamOSat Forum’a sürekli, telif ücretinden muaf, münhasır olmayan ve başkalarına da kullandırılabilecek bir hak ve lisans sunmayı kabul etmiş oluyorsunuz.

  DreamOSat Forum’a bu gibi hakları tanımak istemiyorsanız, bu siteye katkıda bulunmamanızı öneririz.

  Siteye katkıda bulunarak, aynı zamanda katkılarınızın içeriği açısından şu teminatları da vermiş oluyorsunuz:

  • Gönderdikleriniz orijinal yaratınız ve bunları yukarıda sıralanan tüm amaçlar doğrultusunda DreamOSat Forum’a sunma hakkı şahsınıza ait,
  • Karalayıcı nitelikte değil,
  • Herhangi bir yasaya aykırı değil.

  Yukarıdaki teminatınızı çiğnemiş olmanız halinde DreamOSat Forum’mun karşı karşıya kalabileceği tüm hukuki ücretler, tazminat bedelleri ve diğer harcamaları üstleneceğiniz konusunda DreamOSat Forum’a kefalet vermeyi de kabul ediyorsunuz.

  DreamOSat Forum sitesinde yayınlanmak üzere ilettiğiniz katkınız üzerindeki manevi haklarınızdan da sitede yayınlanması ve yukarıda sıralanan diğer amaçlar doğrultusunda feragat etmeyi kabul ediyorsunuz.

  Tabiatı ne olursa olsun, herhangi bir karalayıcı ya da yasadışı içeriği gönderemezsiniz. Bu içeriğe metin, grafik, video görüntüsü ve/veya ses de dahildir. Yasadışı bir eylem gerçekleştirmek ya da buna göz yummak üzere mesaj göndermek kesinlikle yasaktır.

  Üçüncü tarafların telif hakkı, marka hakkı, ticari sırları, mahremiyeti, şahsi, tanıtıma dair ya da diğer mülkiyet haklarını ihlal edemez, bunlar üzerinde intihalde bulunamaz, veya bunları herhangi başka bir şekilde çiğneyemezsiniz.

  Telif hakları konusunda burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Eğer bu Kullanım Koşulları ile belirli içerik konusunda sitenin başka bir yerinde yer alan özel kurallar arasında bir çelişki varsa, özel kurallar temel alınacaktır.

  Mahremiyetiniz Hakkında

  Sitemize kayıt yaptırdığınızda, kayıt prosedürümüz bize e-posta bilgilerinizi aktarmanızı gerektirir. Ancak bu bilgiyi sadece sizin tartışmalarımıza erişiminiz sırasında kimliğinizi teyit ve diğer idari hizmet gerekleri için kullanacağız. Bununla birlikte zaman zaman, az sayıdaki katkı sahibinden ilgili radyo ya da televizyon programlarımıza katılmalarını da isteyebilmekteyiz. DreamOSat Forum mahremiyet konusunda 1998 Veri Koruma Yasası’na uymaktadır (Data Protection Act).

  16 yaşından küçükseniz

  Her yaştan insanı Kürsü Sizin sayfasını okuyup kullanmaya teşvik ediyoruz, ancak çocukların korunması açısından 16 yaşın altındakilerin üye olmasına imkan vermiyoruz. Genç kullanıcılar yine de yorumlarını iletebilirler. Ancak bunlar siteye basılmadan önce moderatörlerce okunacaktır.

  Disiplin işlemleri

  Yukarıdaki kurallardan herhangi birinin ihlali, üyelik hesabınızın geçici olarak dondurulmasına ya da tamamen iptaline yol açabilir. DreamOSat Forum ayrıca takdir hakkını kullanarak herhangi bir üyelik hesabını dondurma ya da iptal etme hakkını da saklı tutar.

  Hesabı dondurulan bir kullanıcının bu süre içinde başka bir hesap oluşturarak siteye dönmesi ek bir ihlal oluşturacak ve hesabın tamamen kapatılmasına yol açacaktır.

  DreamOSat Forum herhangi bir gönderiyi, herhangi bir nedenle herhangi bir zamanda silme hakkını saklı tutar ve iletilen her içeriği sitede yayımlamak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.


  Yukarıda Yazılanları Okuduğunuz için Teşekkür Ederiz !!!!

  DreamOSat Forum Yönetimi ....

  Yapılan sunumlar tamamen test amaçlıdır.

  Doğabilecek hatalar ve sorunlar, kullanan kişileri bağlar.
  Hiç bir şekilde dreamosat-forum sorumlu tutulamaz...